Výběr správné šablony
Vzhled
Nehledejte pouze šablonu, která bude vypadat dobře. Správná šablona musí být zejména vhodná. Ferrari sice vypadá skvěle, není však tou nejlepší volbou pro nákupy a pochůzky po městě.
Vezměte v úvahu vaše zákazníky, značku a zejména produkty, které prodáváte. Pokuste se vybrat takovou šablonu, která s těmito prvky rezonuje. Prodáváte minimalistický nábytek? Podívejte se po převážně bílé šabloně s jednoduchým fontem. Prodáváte hračky pro děti? Hledejte hravou šablonu s jasnými barvami. A tak podobně.
Pokud se u vybrané šablony uvádí, že je uzpůsobená pro WooCommerce, projděte si pro jistotu všechny stránky. Nezapomeňte ani na části „Můj účet“, košík a pokladna.
Frekvence aktualizací
WooCommerce i WordPress vydávají aktualizace víceméně pravidelně, včetně několika větších aktualizací ročně. Pokud šablony nejsou dostatečně otestovány, aktualizace v nich občas mohou vytvořit chyby. Proto stojí za to se podívat na changelog šablony, kde lze najít informace, zda ji vývojáři pravidelně udržují. Šablona by zároveň před instalací měla být kompatibilní s poslední verzí WordPressu a WooCommerce.
Abyste si mohli být jisti, že je daná šablona skutečně kompatibilní s aktuální verzí WooCommerce, můžete provést rychlou kontrolu. Otevřete demoverzi a podívejte se na zdrojový kód. V kódu uvidíte meta tag generator, který říká, jaká verze WooCommerce je aktivní. Mělo by to vypadat následovně:
<meta name=“generator“ content=“WooCommerce 2.0.13″ />
U nás v Toret vytváříme e-shopy se šablonou Divi, rozhodně ji i doporučujeme.
Více v článku na WPlama.cz: Divi: Nejlepší WordPress šablona?
Podpora
Téměř ve všech wordpressových šablonách a velkých pluginech se čas od času najdou chyby. Pokud chybu najdete, buďte si jistí, že bude rychle odstraněná, nebo že alespoň dostanete informace o tom, jak chybu, pokud jste ji sami způsobili, odstranit.
V případě prémiové šablony se podívejte na pravidla podpory daného obchodu. Jestli používáte šablonu z webové stránky WordPress.org, podívejte se, jak je aktivní fórum podpory.
Vlastní funkce
Další věcí, kterou je vhodné zvážit, jsou vlastní funkce dané šablony. Někteří autoři (například autoři šablon ThemeForest) do svých šablon zapracují velké množství speciálních funkcí.
Šablony často obsahují funkce, jako je vlastní slider, shortcody, widgety, nastavení layoutů a obsahu. Při výběru takových šablon však buďte opatrní. Pokud v budoucnu od dané šablony upustíte, přijdete o všechny vlastní funkce, na které jste si zvykli. Může to přinést problémy zejména tehdy, pokud jsou funkce úzce spojené s fungováním celé vaší stránky. Představte si například, že u všech produktových stránek použijete shortcode vytvoření slideru. Po změně šablony budete muset projít všechny produkty a daný odstranit shortcode – a to nebude žádná legrace!
Doporučujeme vám raději jednoduché, čisté šablony, které můžete doplnit novými funkcemi s pomoci pluginů a rozšíření. V případě změny šablony totiž o funkce nepřijdete.
Responsivita
Poslední věcí, kterou je nutné u výběru šablony zvážit, je její responsivita. Responsivní design je takový design, který byl optimalizován pro všechna zařízení od mobilních telefonů po stolní počítače a televize.
Tento prvek vaši zákazníci ocení. Je nutné mít na paměti, že způsob prohlížení internetu se rychle diverzifikuje a lidé k surfování využívají různá zařízení (chytré telefony, televize, mikrovlnné trouby a další). Cílem by měl být skvělý zážitek pro všechny zákazníky!