WooCommerce doprava má více řešení

WooCommerce doprava: Možnosti a porovnání dopravců

19. 9. 2023 | Blog, Marketingové tipy

Doprava zásilek WooCommerce e-shopu je jedním z nejdůležitějších faktorů, které ovlivňují spokojenost a loajalitu zákazníků. Pokud zákazníkům nabídnete oblíbené druhy dopravy, přijatelnou cenu doručení a pohodlný výběr v pokladně, více zákazníků objednávku dokončí a vrátí se i příště.

V dnešním článku se podíváme na možnosti WooCommerce dopravy, provedeme vás výběrem vhodného způsobu doručení pro váš e-shop a porovnáme nabídku v Česku dostupných dopravců.

WooCommerce doprava a její možnosti

V zásadě můžeme rozlišit tři základní možnosti WooCommerce dopravy:

 • Osobní odběr
 • Kurýrní služba
 • Pošta

Každá z nich má své výhody a nevýhody, které je třeba zvážit při volbě dopravy pro váš e-shop. Jaké to jsou?

Osobní odběr ve WooCommerce

Osobní odběr je nejjednodušší a nejlevnější možností dopravy pro e-shop. Zákazník si může přijít vyzvednout zboží do vašeho kamenného obchodu, skladu nebo jiného místa, které určíte. Tím ušetříte náklady na balení a přepravu a navíc můžete navázat osobní kontakt se zákazníkem a nabídnout mu další produkty nebo služby.

Osobní odběr má ale i své nevýhody. Ne každý zákazník má čas nebo možnost přijít si pro zboží osobně, a proto je dobré nabízet i jiné možnosti dopravy. Navíc musíte zajistit dostatečnou kapacitu a dostupnost místa odběru, aby nedocházelo ke zbytečným čekacím dobám nebo komplikacím.

TIP: Pokud chcete zákazníkům nabízet více vlastních odběrných míst, bude se vám hodit plugin Vlastní pobočky a doprava. V něm můžete vytvořit neomezené množství vlastních odběrných míst, informovat o nich zákazníky v pokladně (vč. adresy, otevírací doby, možností platby apod.) a nechat je vybrat si vhodnou pobočku z mapy. Plugin se vám bude hodit také v případě, že budete své zboží sami rozvážet.

Nejpopulárnější WooCommerce doprava – kurýrní služba

Kurýrní služba je rychlá a pohodlná možnost dopravy pro e-shop. Zákazník si může nechat doručit zboží přímo domů nebo do práce. Kurýrní služba také nabízí možnost sledování zásilky, doručení na dobírku nebo výměnu či vrácení zboží.

Doručení kurýrem má ale i své nevýhody. Je to dražší možnost dopravy, kterou musíte zaplatit vy nebo zákazník. Někteří zákazníci také nemají rádi, že musí být doma v určitém čase, aby převzali zásilku, nebo že musí komunikovat s kurýrem. Navíc se může stát, že kurýrní služba poškodí nebo ztratí zásilku, což může vést k reklamacím nebo škodám.

Pro propojení WooCommerce e-shopu s kurýrní službou budete potřebovat vhodný plugin. Dopravní pluginy pro WooCommerce mají primárně tyto funkce:

 • výběr dopravy zákazníkem v pokladně – volba mezi různými druhy doručení, výběr dostupného místa doručení z mapy apod.
 • nastavení parametrů dopravy na míru e-shopu – škálování ceny k různým produktům nebo dle parametrů objednávky, nabídka dopravy dle produktu a země zákazníka apod.
 • manuální či automatická správa objednávek – odesílání údajů k objednávce dopravci, objednávání svozů nebo sledování zásilky – vše přímo z administrace e-shopu

Dopravní pluginy nejen zrychlí práci se správou objednávek, ale zároveň zajistí, že zákazníci v pokladně najdou vždy aktuálně dostupné dopravní metody a snadno zvolí tu, která jim bude vyhovovat nejlépe. V Toretu nabízíme WooCommerce dopravní pluginy pro tyto dopravce:

 • DPD 
 • GLS 
 • PPL 
 • TOPTRANS 
 • WE|DO 
 • Zásilkovna

V následující části se podíváme na jednotlivé dopravce:

dopravce DPD

DPD

DPD je velká přepravní společnost, která se specializuje na balíkové služby. V Česku má DPD více než 3500 výdejních míst; je součástí mezinárodní skupiny DPDGroup a díky tomu můžete posílat balík do 30 zemí Evropy. 

DPD umí doručovat na adresu, do výdejních míst i boxů. Jejich doménou jsou lehčí zásilky do 20 kg, které obvykle doručují do 72 hodin, ale zvládnou i express doručení do 24 hodin. Pro pravidelné odesílatele má DPD připraveny výhody a lepší cenové podmínky. WooCommerce plugin pro DPD propojí e-shop se systémem DPD a umožní vám jednoduše spravovat doručení zásilky přes WooCommerce.

doprava pro e-shopy: GLS

GLS

Mezinárodní dopravní společnost GLS umí balík doručit po Česku, na Slovensko a do dalších 24 evropských zemí. Můžete si vybrat mezi doručením na adresu, do výdejního místa GLS ParcelShop nebo do boxu. Po České republice a na Slovensko GLS doručuje do 24h, ve většině evropských zemí do 48h.

Podat balík k odeslání můžete na GLS ParcelShopech nebo si objednat vyzvednutí kurýrem. Ve vnitrostátní dopravě GLS přepravuje zásilky do hmotnosti 40kg, mezinárodní zásilky se musí vejít do 31,5kg. S pluginem pro GLS můžete objednávku přímo odeslat do systému GLS nebo ji smazat, vytisknout štítek na balík a objednat vyzvednutí zásilky.

PPL plugin pro WooCommerce

PPL

Pokud chcete odesílat balík z Česka, můžete využít i služeb PPL. Doručuje ve 20 zemích Evropy na adresu, na výdejová místa PPL Parcelshop, i do Parcelboxů. Balík pro doručení službou PPL by měl mít maximálně 31,5kg a maximální hodnotu 5000,-. Předat jej do přepravy můžete prostřednictvím Parcelshopů i Parcelboxů, nebo si objednat svoz řidičem. I u PPL je možná kompletní správa zásilky skrz plugin pro WooCommerce.

dopravce TOPTRANS

TOPTRANS

TOPTRANS je všeuměl, který zvládne rozvézt malé balíky stejně jako několikapaletové zásilky po Česku i Slovensku. Nadrozměrné a nestandardní zásilky až do 6 metrů a 6 tun bez problému doručí do 24 hodin. Řidiči jsou vybaveni technikou pro naložení a složení zásilky. TOPTRANS také nabízí doplňkové zabalení (zafóliování) na svozovém místě a automaticky pojišťuje zásilky do hodnoty 1 000 000,-. Pokud potřebujete přepravit velké věci, je TOPTRANS to pravé pro vás.

doprava pro e-shopy: WE|DO

WE|DO

Spojením dopravce InTime a Uloženky vznikla česká společnost WE|DO. V současnosti pro ni jezdí více než 300 kurýrů, obsluhuje 1200 výdejních míst WE|DO Point a 1500 výdejních boxů. WE|DO umí doručovat v Česku i celé Evropě.

Zásilky jsou zpoplatněny podle objemu nebo hmotnosti – rozhodující je vyšší hodnota. Pro doručení na adresu je maximální povolená hmotnost 50kg, objem 0,4m³ a nejdelší hrana délky 2m. Pozor si dejte na to, že do výdejních míst a boxů jsou povolené rozměry a váha snížené.

I s dopravcem WE|DO můžete propojit svůj WooCommerce e-shop a na jedno kliknutí vytisknout štítky a odeslat informace o balíku do systému. K tomu slouží plugin pro WE|DO.

Kurýr, pošta nebo osobní odběr? E-shop na WooCemmerce zvládne vše.
Kurýr, pošta nebo osobní odběr? E-shop na WooCommerce s vhodným pluginem zvládne vše.

WooCommerce doprava - Zásilkovna

Zásilkovna

Oblíbená Zásilkovna se zaměřuje především na spolupráci s e-shopy. Známá je hlavně doručením na výdejní místa, kterých má v ČR již 9194. Doručuje též do 3428 Z-BOXů a 98% zásilek doručí do druhého dne. Se Zásilkovnou můžete doručovat po Česku, na Slovensko a do dalších 31 zemí. V zahraničí je Zásilkovna známá pod jménem Packeta.

Maximální velikost zásilky pro přepravu Zásilkovnou jsou: váha max 15kg; maximální délka jedné strany 120cm; maximální součet všech tří stran 150cm.

Aby si  zákazník e-shopu mohl na mapě pohodlně vybrat svoji pobočku, potřebujete WooCommerce plugin pro Zásilkovnu. Kromě výběru pobočky dokáže také automaticky vygenerovat štítek pro zásilku a zanést data do systému Zásilkovny.

Pošta – tradiční dopravce

Přestože o poště koluje spousta vtipů, stále se jedná o tradiční a zákazníky oblíbenou metodu dopravy, kterou se vyplatí mít na zřeteli.

Česká pošta

Česká pošta

Česká pošta je tradiční doprava pro e-shopy. Zákazník si může nechat poslat zboží na adresu, kterou uvede (služba Balík Do ruky), nebo si ho vyzvednout na poště (Balík Na poštu) nebo v Balíkovně. Pošta je obvykle levnější než kurýrní služba a nabízí širokou síť poboček po celé České republice.

Pošta má ale i své nevýhody. Je to pomalejší možnost dopravy, která může trvat i několik dní. Navíc se může stát, že se zásilka poškodí nebo ztratí, což může vést k reklamacím nebo škodám.

Abyste mohli svůj WooCommerce e-shop propojit s Českou poštou, nabízíme WooCommerce plugin Česká pošta. Díky němu si vaši zákazníci budou moci vybrat, zda chtějí doručit balík až domů, na poštu nebo do Balíkovny.

doprava pro e-shopy: Slovenská pošta

Slovenská pošta

Umíme to i na Slovensko. Pokud chcete spravovat zásilky přímo z WooCommerce rozhraní, můžete využít  plugin Balík na SK poštu. Zákazníci si mohou nechat zaslat balík na pobočku Slovenské pošty, jakou si sami vyberou.

Jak vybrat dopravu pro WooCommerce?

Při výběru WooCommerce dopravy je třeba zvážit několik faktorů, jako jsou:

 • Typ přepravovaných zásilek
 • Cena, rychlost a spolehlivost dopravy
 • Preference zákazníků

Neexistuje jednoznačná odpověď na to, která doprava pro e-shopy je nejlepší. Záleží na tom, jaké jsou vaše cíle, možnosti a potřeby, a to včetně potřeb a preferencí zákazníků. Pro některé e-shopy se více hodí osobní odběr, pro jiné kurýrní služba a další ocení poštu. Důležité je nabízet zákazníkům více možností dopravy, aby si mohli vybrat tu, která jim nejvíce vyhovuje. S možnostmi dopravy také raději nespoléhejte jen na jednoho dopravce. Pro případ výpadků služeb nebo jiných nečekaných událostí doporučujeme nabízet v e-shopu doručení alespoň dvěma rozdílnými dopravci.

Jednotlivé služby se liší v podmínkách pro odesílatele. Je možné, že někteří dopravci budou výhodnější, pokud odesíláte více zásilek, ale pro občasné posílání se nehodí. Důkladně také prozkoumejte omezení týkající se velikosti a váhy zásilek. Možná budete potřebovat dopravce, který umí doručit i nadrozměrné zboží nebo nabídne zpětný odběr balíku od zákazníka při reklamaci. Podívejte se na srovnání do tabulky:

Služba Doručení na adresu Doručení do boxu Doručení na výdejní místo Max váha zásilky Max povolené rozměry zásilky Přeprava palet Nadrozměr. zásilky Dobírka Vrácení balíku
DPD + + + 20kg strana 100cm
obvod 250cm
    + +
GLS + + + 40kg 60x80x200cm
obvod 300cm
  + +  
PPL + + + 31,5kg 100x50x50     + +
TOPTRANS +   + 6t 6m + + + +
WE|DO + + + 50kg strana 200cm
objem 0,4m3
    + +
Zásilkovna + + + 15kg strana 120cm
součet 3 stran 150cm
    +  
Česká pošta + + + 2025kg strana 240cm   + +  
Slovenská pošta     + 30kg strana 200cm
součet 3 stran 300cm
    +  
Tabulka srovnává možnosti dopravy pro e-shopy

Cenu za dopravu zásilek zjistíte přímo u poskytovatelů kurýrních služeb. Ceny dopravy pro e-shopy bývají odlišné než pro běžné zasílání. Kurýrní služby e-shopům ve většině případů nabízejí ceníky na míru – podle množství a typů zásilek.

Nepodceňujte výběr WooCommerce dopravy

Doprava je jedním z klíčových faktorů pro úspěch vašeho e-shopu. Proto je důležité vybrat tu nejvhodnější pro vaše produkty a zákazníky a poskytnout více variant. Pluginy pro WooCommerce vám usnadní správu zásilek a nastavení dopravy. Zvážili jste už všechny možnosti WooCommerce dopravy? Vyberte si z našich pluginů pro dopravu ve WooCommerce.

Zaujal vás článek?

Nechte si 1x měsíčně zasílat upozornění na nové články a další už vám neutečou.

Souhlasím se zasíláním newsletterů a přečetl jsem si vše o zpracování osobních údajů.

Novinky, slevy a aktualizace už vám neutečou. Přihlaste si odběr newsletteru a jako bonus pošleme 15% slevu.

Souhlasím se zasíláním newsletterů a přečetl jsem si vše o zpracování osobních údajů.

Zajímají vás příspěvky ze světa e-shopů a WooCommerce? Sledujte nás na sociálních sítích.

Mohlo by vás zajímat

Odebírejte novinky a získejte 15% slevu na první nákup.

Potvrďte přihlášení odkazem v e-mailu.

0
  0
  Košík
  Košík je prázdnýZpět do obchodu
   Použít kupón